BEEO ÜRÜNLERİ
Merhabalar....

Harıka bir ürünle geldim. sağlıkta olumlu etkileri birçok araştırmalarla kanıtlanmış ürünleri tanıtmak istiyorum.benim gibi bağışıklık sisteminiz zayıfsa,okuldan gelen miniklerimiz taşıdığı virüsler evi kolayca kaplayıp hastalıkla uzun süre mücadele ediyorsanız tam size göre ürünler var.Üstelik süt,yoğurt meyve suyuyla yada ekmeğin üzerine sürerek tatlı niyetine verebileceginiz formatlarda birçok alternatifi var.Gelelim şimdi  ürünlerin etkilerine,
  .BEEO ürünleri ;
 içerir, yapışkan, reçinemsi bir madde.  ları değişik bitkilerden toplayarak kovanlarına getirir  kovanı dış etkenlerden, mikroorganizmalardan ve diğer zararlılardan korumak için üzerini propolisle kaplarlar.insanlar üzerinde aynı etkiye sahiplerdir.Bilimsel araştırmalar ve teknoloji arıların dünyasında birçok farklı yerde kullanılan bu maddenin insanlar için de çok önemli olduğunu ortaya çıkarmış ve dünya çapında propolisin adının “Doğadaki En Güçlü Antibiyotik” olarak yaygınlaşmasını sağlamıştır.


Propolisin Faydaları ;

* Bağışıklık sistemini destekler.vücutta antikor üretimini arttırır.

* Hastalık etkenlerine yönelik vücut direncinin yükseltilmesi amacıyla kullanılabilir.

* Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir.

* Soğuk algınlığından korunmak amaçlı alınabilir.

* Akne ve uçuk için haricen kullanılır.

* Propolis kullanımı bademcik iltihabı, farenjit, larenjit için etkilidir.

* Ağız ve boğaz mukozası sorunları için hem oral olarak hem de gargara biçiminde kullanılır.

* Dişeti hastalıklarına karşı korucuyucu özelliktedir.

* Bioflavonoidler bakımından zengindir.

* Propolis ile ilgili yapılan araştırmalar bu maddenin ülserler, iltihaplı hastalıklar ve yanıklar için olumlu etkileri olduğu sonucunu ortaya koymuştur.

* Japon Kanser Araştırma kurulu tarafından 1991 düzenlenen toplantıda propolisin anti-kanser etkisiyle ilgili tebliğ sunulmuştur.

* Amerikada yapılan bir araştırmada propolisteki caffeic asit esterlerinin bağırsaktaki kanserli hücrelerin büyümesini inhibe edici özellikte olduğu görülmüştür.

* Yaraların iyileşmesinde hücre yenileyici olarak etkilidir.

* Mikroptan arındırıcı, bakteri üremesini durdurucu, iltihap giderici, mantarlara karşı etkili ve kas gevşetici etkileri vardır.

* Bakterilere karşı etkisi galangin, pinosembrin, kafeik asit ve ferulik asit içeriğinden, virüslere karşı etkisi kafeik asit, kersetin ve luteolinden, mantarlara karşı etkisi de pinobanksin, pinosembrin, kafeik asit, benzil ester, sakuretin ve pterostilbene 'den kaynaklanmaktadır.

* Prostaglandinleri üreten enzimleri bloke edici özelliğiyle anti iltihapsal etkinliğe sahiptir.Beeo ürünleri;

propolis damla,balı boğaz spreyi,ham bal(çocuklar için geliştirilen ürünleri mevcut:) ),keçiboynozu ham bal,antepfıstığı,leblebi ham bal,fındık kakao ham bal,narenciye balı vs gibi birçook alternatifi var.Benim vazgeçilmez ürünlerim arasında yerini aldi bile..

https://www.beeo.com.tr/ sitesinden siparis verebilirsiniz...Yürekten kocaman sevgilerle.....

0 yorum:

Yorum Gönderme

 
secretpatisseria Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template and web hosting